Nawet niewielkich rozmiarów stoliczek za pewne okaże się bardzo funkcjonalnym meblem w naszym pokoju dziennym, który to mebel wprost idealnie wpasuje się w przestrzeń będącą w bezpośrednim sąsiedztwie kanapy, narożnika czy sofy. Na takim meblu możemy trzymać przedmioty, które najczęściej są nam potrzebne podczas wypoczynku- może to być książka, filiżanka z herbatą, przekąski, laptop, a może i nawet piloty telewizyjne. Najważniejsze, aby mieć miejsce, gdzie szybko będziemy mogli coś odłożyć i gdzie będziemy mieć do tego łatwy i szybki dostęp. Mebel powinien być swoją wielkością dopasowany do posiadanej przez nas przestrzeni tak, aby zachować właściwe proporcje mebli we wnętrzu.

Dlaczego warto zdecydować się na mebel drewniany?

Solidna, sporej wielkości ława wykonana z litego drewna prezentuje się fenomenalnie, a do tego można ją wpisać w bardzo wiele różnych stylów wnętrzarskich. Będzie odpowiednia zarówno do pokoju dziennego urządzonego w klasycznym stylu jak i do nowoczesnej przestrzeni, w której chcemy umieścić naturalne materiały, które w bezpośredni sposób nawiązują do przyrody. Trzeba jednak liczyć się z tym, że sporej wielkości mebel wykonany z litego drewna może nas trochę kosztować. Możemy się jednak zastanowić nad tym, czy kupić ławy używane czy nowe– drewno bowiem doskonale nadaje się do renowacji, a jeśli nawet nie chcemy zmieniać jego charakteru, często już sama ponowna impregnacja pozwala wydobyć z niego blask i naturalne piękno. To ciekawa opcja dla tych osób, które lubią meble z charakterem i które lubią wyszukiwać ciekawe elementy umeblowania na własną rękę.

Meble z duszą, a więc meble, które już swoje przeszły

Trzeba też przyznać, że takie meble drewniane, które już swoje przeszły, mają w sobie jakiś niewątpliwy urok. Jeśli więc chcemy trochę zaoszczędzić, idealnym rozwiązaniem dla nas będą ławy dębowe używane. Sam fakt naturalnej eksploatacji mebla dodaje mu charakteru i sprawia, że wygląda on nawet bardziej stylowo. Aby jednak trochę bardziej popracować nad takim meblem, warto zaopatrzyć się w bejcę lub lakier dedykowany do malowania drewna, który wnika głęboko w jego strukturę odpowiednio ją zabezpieczając. Zawsze też można takie używane ławy dębowe pomalować preparatem koloryzującym, a więc odrobinę zmienić charakter mebla lub też dostosować go do innych elementów umeblowania, jakie już we wnętrzu się znajdują.

Nie zawsze wszystko musi być nowe i błyszczące

Warto zmienić swój sposób myślenia i spróbować wyposażyć swój pokój dzienny w meble i przedmioty, którym nadamy całkiem nowe życie. Mając więc dylemat- używane czy nowe, warto dać szansę przedmiotom, które już mają swoje lata, ale też zadziwiają swoim projektem, kunsztem wykonania, a także szlachetnym materiałem, z którego zostały zrobione. Czasem, wystarczy odrobina wyobraźni, aby używane ławy dębowe wpisać w przestrzeń nowoczesną i w pełni dopasowaną do naszych potrzeb. Możemy więc w prosty sposób zyskać mebel, który będzie niesamowitą ozdobą naszego pokoju dziennego, a także funkcjonalnym dodatkiem, który naprawdę sprawdzi się w codziennej praktyce.

Wybierz idealną ławę dla siebie na: https://polanomeble.pl/23-lawy