Czy wiesz, że Twój organizm sam wytwarza odżywcze substancje, które odpowiednio wykorzystane mogą skutecznie i trwale poprawić stan Twojej skóry? Jednym z takich preparatów stosowanych w medycynie estetycznej jest osocze bogatopłytkowe. Osocze z pobrane z krwi pacjenta płytek odżywia, wygładza i ujędrnia skórę.

Co więcej, osocze bogatopłytkowe na łysienie może zdziałać cuda. 

Czym są płytki krwi?

Aby wyjaśnić, czym jest osocze bogatopłytkowe, przypomnijmy z czego składa się krew. Krew składa się z krwinek białych, czyli leukocytów,  krwinek czerwonych, czyli erytrocytów i płytek krwi, które nazywa się też trombocytami. W odróżnieniu od leukocytów i erytrocytów płytki nie są pełnymi komórkami, ponieważ nie mają jądra komórkowego. Są zbudowane z substancji zwanej cytoplazmą, otoczonej błoną komórkową. Mają kształt dysku z wgłębieniami w środku po obu stronach. Płytki krwi powstają w szpiku kostnym. Nie mają długiego życia – umierają po 10 dniach. To dzięki trombocytom krew krzepnie. 

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Preparatów przygotowanych z osocza krwi używają lekarze medycyny estetycznej i dermatolodzy. Osocze bogatopłytkowe uzyskuje się z własnej krwi pacjenta. Podanie osocza sprzyja powstawaniu nowych komórek skórnych i pobudza skórę do produkcji kolagenu, który nadaje jej sprężystości i elastyczności. Możesz też spotkać się ze skrótem PRP, który pochodzi od angielskiej nazwy platelet rich plasma i oznacza osocze bogatopłytkowe. 

Jak działa osocze bogatopłytkowe na skórę?

Czy warto zainwestować w ten zabieg? Tak, bo podanie osocza to ingerencja w głębsze warstwy skóry, do których nie docierają kosmetyki. Jak działa osocze?

  • Odżywia skórę,
  • ujędrnia skórę,
  • poprawia jej koloryt,
  • wygładza zmarszczki,
  • redukuje blizny,
  • jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów na łysienie!

 

Uwaga! Zabieg jest bezpieczny przy alergiach skórnych.