Drewniane klocki są fantastyczną propozycją dla rodziców zaniepokojonych wpływem plastikowych zabawek na zdrowie. Dostępne są w różnych wzorach i będą doskonałym prezentem zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Drewniane klocki, takie jak Duplo, to doskonały sposób, aby pobudzić wyobraźnię, uwagę i kreatywność dzieci.

Jakie klocki dla dzieci wybrać na początek?

Wybierając klocki początkowe należy pamiętać o tym, aby były one bezpieczne dla dziecka. Wszystkie powinny posiadać wymagane certyfikaty. Mając zbyt wiele elementów, przeciążysz dziecko. Roczne niemowlę dopiero odkrywa zabawę, dlatego drewniane klocki konstrukcyjne nie powinny być przesadnie skomplikowane. Przy zakupie pierwszych klocków sprawdź minimalny wiek zalecany przez producentów.

Drewniane klocki edukacyjne dają mnóstwo możliwości zabawy. Można z nich zbudować zamek, garaż dla samochodów, czy domek dla lalek. Drewniane zabawki występują w wielu kształtach i rozmiarach. Klocki są użyteczne i ponadczasowe. Dzisiejszy rynek oferuje nie tylko zwykłe klocki, ale również zwierzęta, samochody, gry, sortery i inne. Magnetyczne klocki drewniane zapewniają korzyści edukacyjne, jak również precyzyjne nauczanie dzieci. Nawet maluchy mogą uczyć się literek lub cyferek z pomocą drewnianych klocków magnetycznych.

Dlaczego warto wybierać klocki drewniane dla dzieci?

Drewniane klocki są długowieczne. Nawet jeśli dziecko jest przestraszone, nie jest w stanie ich zbić. W drewnianych klockach można znaleźć wiele zalet edukacyjnych. Klocki z literkami pomogą maluchowi nauczyć się rozpoznawać litery, a w końcu zbudować pierwsze słowa. Pomogą również w nauce czytania na świecie.

Klocki drewniane duże mają prostą konstrukcję. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do każdej formy zabawy dla dziecka. Zabawki drewniane są wykonane z naturalnego tworzywa, a więc są bezpieczne dla dziecka. Zabawki te są uniwersalne, mogą się nimi bawić zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Dodatkowo rozwijają sprawność manualna dziecka, a także ćwiczą motorykę małą.

Rodzice powinni kupować klocki dla swoich dzieci. Klocki mają znaczący wpływ na rozwój malucha. Twój maluch nie znudzi się nimi szybko ze względu na liczne zastosowania i dużą ilość gier z klockami. Z przyjemnością będzie do nich wracał po raz kolejny. Ponadto zabawki z klocków wpisują się w najbardziej aktualny trend mody eko.