Pomimo tego, że samo umieszczenie implantów w jamie ustnej wykonywane jest w ramach jednorazowego zabiegu, zarówno przygotowanie do zabiegu jak i późniejsze konsultacje pooperacyjne razem stanowią pewien proces, który musi być rozłożony w czasie. Dzięki temu możliwa jest integracja takiego implantu z kośćmi, a potem może on doskonale pełnić wszystkie funkcje zęba naturalnego- to chyba jedna z największych zalet, jaką dają implanty stomatologiczne.

Warszawa to miasto, w którym bez problemu znajdziemy klinikę oferującą implanty o dobrej renomie. Same implanty też mocno się upowszechniły i coraz więcej osób chce z nich korzystać. Za pewne również ze względu na fakt, że pozwalają one na stworzenie pięknego, naturalnie wyglądającego uśmiechu pomimo występujących ubytków zębowych. Jest to więc szansa, z której warto skorzystać.

 

Proces implantologiczny w 3 krokach

 

Proces umieszczania implantów w jamie ustnej można podzielić na 3 kluczowe etapy, gdzie pierwszym z nich jest planowanie. Tutaj będziemy mieć do czynienia z pierwszymi konsultacjami, kiedy to poznamy kosztorys i harmonogram leczenia, kiedy to podejmiemy się pierwszych rozmów z lekarzem i kiedy ewentualnie będziemy musieli jeszcze wykonać niektóre dodatkowe badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Kiedy wszystko jest już właściwie zaplanowane- drugim etapem jest sam zabieg, który zazwyczaj trwa około 2 godzin czasu. Etap chirurgiczny pozwala na umieszczenie implantów w jamie ustnej, a także może zakładać wykonanie korony tymczasowej, która odpowiada za wrażenia estetyczne. Ostatnim etapem jest natomiast protetyka, czyli wykonywanie odbudowy protetycznej w postaci umieszczenia przy implancie korony stałej. Ten trzeci i zarazem ostatni etap nie jest jednak planowany bezpośrednio po zabiegu- czasem trzeba poczekać nawet kilka miesięcy czasu. Jest to ważne z tego względu, aby implant miał szansę się przyjąć i aby mógł zrosnąć się z kośćmi dziąseł.

IMPLANTY ALL-4